Aston Martin Valhalla ve DBS 770 Ultimate Türkiye'de!

Aston Martin'in sınırlı sayıda ve kişiye özel ürettiği iki yeni modeli Valhalla ve DBS 770 Ultimate'in basın gösterimi Aston Martin İstanbul Showroom'unda Türkiye'nin önde gelen otomobil gazetecileri ve içerik üreticilerinin katılımları ile başarıyla gerçekleşti.

Tasarımları ve performansları ile katılımcılardan tam not alan Aston Martin modellerinden DBS 770 Ultimate 300 Coupe ve 199 Volante olmak üzere dünyada yalnızca 499 adet üretilecek. 770 PS ve 900 Nm tork üreten V12 twin turbo motora ve tam otomatik 8 ileri şanzımana sahip DBS 770 Ultimate Aston Martin'in yeni Vanquish öncesi en agresif yol otomobili olarak biliniyor. Türkiye'ye de 2 adet Coupe model getirildi.

1012 PS'lik Aston Martin Valhalla ise fütüristik ve Formula 1'den esinlenen tasarımı, son teknoloji hibrit güç ünitesi ve 0-100 km/s hıza 2.5 saniyede ulaşan agresif performansıyla adından uzun süre söz ettirecek.

Aston Martin Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya; "Aston Martin'in marka olarak tarihe not düşülecek çok özel bir döneminden geçtiğimiz bu günlerde markanın Türkiye'deki temsilcisi olarak bu 2 değerli ve nadide modeli de Türkiye'ye getirerek müşterilerimizin beklentilerini her zamanki gibi fazlasıyla karşılayacağız." dedi.

Aston Martin Türkiye olarak tüm basın mensuplarına katılımlarından dolayı teşekkür ederiz. Sizleri aramızda görmek bizleri mutlu etti.

DBS 770 ULTIMATE TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Azami Hız: 340

Motor Gücü: 770

0-100 KM/S: 3.4

Motor: 5.2 Lt V12

Tork: 900 nm

Yakıt Tipi: Benzin

Vites: Otomatik

 

Fiyat: 1,7 Milyon Euro (Vergiler dahil, ortalama fiyat)

Lüks zamansızlıkla buluşuyor. Konfor, sınıfla buluşuyor. DBS 770 Ultimate'ınızdaki her dikiş, hayatınızın sürüşü için yapılmıştır.

‘’DBS her zaman Aston Martin üretim model serisinin zirvesinde yer almıştır. Ve şimdi DBS 770 Ultimate'a daha fazla... Daha fazla güç, daha fazla teknoloji, daha fazla performans saflığı aşılıyoruz. Hepsi daha incelikli, daha zevkli ve en düşünülmüş biçimde. O kadar ham ve o kadar güzel bir şey ki, bakmak neredeyse korkutucu. Bu tasarım yaklaşımı sayesinde şekilleri bulduk - güçlendirilmiş ön uçtan başlayarak - ve oradan geri kalan her şey, performans yükseltmeleriyle tasarım dengesi içinde akıyor.’’

Marek Reichman

 

EVP ve Kreatif Direktör

VALHALLA TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Azami Hız: 350

Motor Gücü: 950

0-100 KM/S: 2.5

Motor: 4.0 LT V8 Hibrit

Yakıt Tipi: Benzin

Vites: Otomatik

 

Fiyat: 3,5 Milyon Euro (Vergiler dahil, ortalama fiyat

Valhalla'nın atan kalbi, arkaya monte 4.0 litrelik çift turbo V8 motora sahip tamamen yeni PHEV aktarma organıdır. Bu, bir Aston Martin'e şimdiye kadar takılan en gelişmiş, duyarlı ve en yüksek performanslı V8 motordur, 7200 rpm'ye çıkar ve 800 PS'nin üzerinde güç üretir.

Yeni V8 motorun gücü, 150kW/400V akülü hibrit sistemle yoğunlaştırılır ve 1.000PS'nin üzerinde birleşik güç çıkışı için 204PS daha katkıda bulunur. Valhalla serbest bırakıldığında, sadece 2,5 saniyede 0-100 km/s hıza ve 350 km/s hıza çıkabilir.

Maksimum dayanıklılık ve minimum ağırlık için tam bir karbon fiber gövde etrafında inşa edilen Valhalla'nın kuru ağırlığı 1550 kg'dan azdır. Formula 1® 'dan dersler alan ve sahip olduğu benzersiz sürüş dinamiklerini sağlayan Formula 1® tarzı ön süspansiyonu, iç yaylar ve amortisörlerle rekabet ederek yaysız kütleyi azaltır ve en verimli paketleme çözümünü sağlar. Bu, gerektiğinde olağanüstü durma gücü sağlayan yüksek performanslı karbon seramik matris frenlerle tamamlanır ve Valhalla'nın benzersiz şekilde geliştirilmiş Michelin lastikleri tarafından desteklenir.

11 Aralık 2023