Tümünü yenmek için gelen V12.

Tümünü yenmek için gelen V12.

 

Yeni bir şafak kapımızda. Her şeyi gölgede bırakacak şekilde tasarlanmış yeni bir V12 motor. Aston Martin, 25 yıllık V12 motor mirasını, markanın şimdiye kadar gördüğü en güçlü V12 motoru olan ve sınıfında gerçek bir lider olan gerçek bir teknik başyapıtla sürdürüyor. Üstün iç mühendislik yeteneğinin sergilendiği bu motor, duygusal bağlılık ve içsel performansın kararlı bir savunucusudur.

 

835PS ve olağanüstü 1000Nm tork açığa çıkararak, bu gelişmiş yeni amiral gemisi V12 motoru sınıfının en güçlüsüdür. Tamamen yeniden tasarlanmanın sonucu olarak, optimizasyon ve iyileştirmeyi hedefleyerek, yeni motor içten yanmalı sürecinin her aşamasını iyileştiriyor.

 

Donanımın öne çıkan özellikleri arasında güçlendirilmiş silindir bloğu ve biyel kolları, yeniden profillendirilmiş eksantrik millerini içeren yeniden tasarlanmış silindir kafaları ve ayrıca yeni emme ve egzoz portları yer alıyor. Yeniden konumlandırılan bujiler ve yeni daha yüksek akış hızına sahip yakıt enjektörleri, sınıfında lider performans ve verimlilik kazanımları için optimize edilmiş yanma sağlar. Bununla birlikte, yeni, daha yüksek hızlı, azaltılmış ataletli turboşarjlar, daha yüksek performans ve gaz tepkisi sağlar.

 

Sadece mühendislik değil tasarım açısından da bir başyapıt. Her V12 bir sanat eseri; parlak karbon fiber motor kapağı ile taçlandırılmış ve Aston Martin kanatları ile tamamlanmıştır.

 

Aston Martin'in en özel ve sınırlı sayıda bulunan modellerinde yer alacak olan yeni V12 motor, lüks sportif amacın cesur bir ifadesidir ve bu nedenle, her yıl kesinlikle sınırlı sayıda, el işçiliği ile üretilecektir.

 

2024'ün sonlarında piyasaya çıkacak olan yeni amiral gemisi modeli, ilk kez tanıtılacak.

01 Mayıs 2024